AR-GE Takip Sistemi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığın tarafından  Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Desteği(kdv-sgk vb.) alabilmek için Ar-Ge ve tasarım odaklı projelerde  Ar-Ge bölümlerinde çalışan personellerin çalışma sürelerinin hesaplanması ve raporlanması istenilmektedir. Ar-Ge Takip sistemi ve birlikte çalışan entegre hibrit cihazlarımız mevcuttur. Detaylı bilgi alabilir hatta demo kullanımı için iletişim kurabilirsiniz.

Arge Takip Sistemi ile Ar-ge merkezleri bulunan firmalarımız teknolojik üretim ve yerlileştirme desteklerinden özellikle kdv ve sgk desteklerinden faydalanırken raporlarını bakanlığa düzgün ve süreklilik gösteren şekliyle raporlar.

Arge Takip Sistemi,Ar-Ge Takip Programı

Ar-Ge/Tasarım ve destek personeli ile 4691 sayılı Kanununun geçici 2 nci maddesi uyarınca ücreti gelir vergisinden muaf olan personelin; ücretleri üzerinden hesaplanan sigorta primi işveren hissesinin yarısı, kadar karşılanmaktadır. Bu kapsamda Bakanlığa sunulan Ar-ge merkezinde geçirilen sürelerin Ar-Ge Takip Sitemi ile içerde ve dışarda geçen süreler şeklinde ayrıştırılarak raporlanır.

Bu kapsamda  Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Teşvik kapsamı, yararlanma şartları, destek miktarları, yasal dayanakları ve çalışma sürelerinin hesaplanması için arge takip sistemi büyük önem arz etmektedir.

Ar-Ge Merkezi nedir nasıl oluşturulur?

Firma organizasyonun yapısı içinde ayrı bir birim şeklinde örgütlenmiş,   yurt içinde araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunan ve  en az 15 tam zaman eşdeğer Ar-Ge personeli istihdam eden,  yeterli Ar-Ge birikimi ve yeteneği olan,  aynı bina veya aynı yerleşke içinde yer alan birimleri oluşturabilir ve desteklerden faydalanabilirsiniz. Desteklerden faydalanacak Ar-ge personellerini Ar-Ge Takip Programı ile endişe etmeden raporlayabilirsiniz.


AR-GE Takip Sistemi

AR-GE Takip Sistemi

Arge Takip SistemiSanayi ve Teknoloji Bakanlığın tarafından  Ar-Ge ve Tasarım Merkezi Desteği(kdv-sgk vb.) alabilmek için Ar-Ge ve tasarım odaklı projelerde  Ar-Ge bölümlerinde..

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)