Anaokulu Güvenli Giriş-Çıkış Sistemi

Günümüzde anaokulları artık mekânlarında kullanılan tüm araç, gereç ve fiziksel donanımların haricinde öğrencinin güvenli ve doğru kişilere teslim edilmesini dikkate almaktadır. Genellikle Anaokulu Güvenli Giriş-Çıkış Sistemimizi kullanan okulların “Güvenli Okul “ Sertifikası mevcuttur.

Anaokulu Güvenli Giriş-Çıkış Sistemi ile çocuklarımızın okuldaki güvenliğini sağlamak üzere hibrit cihazlarımız yardımı ile  “Öğrenci Teslim Kartı”  veya parmak,yüz,şifre uygulaması kullanılmaktadır. Teslim kartı olmadan hiçbir öğrenci teslim edilemez.

Öğrenci Velisi veya daha önce veli tarafından yetkilendirilen ebeveyni, kartını hibrit cihazımıza okutunca bilgisayar ekranında velinin fotoğrafı ve kimlik bilgileri  ayrıca öğrenci fotoğrafı görüntülenir ve bilgileri otomatik olarak kaydedilir. Okutmayı yapan velinin o anki fotoğrafı hibrit cihaz tarafından çekilir ve kaydedilir.  Bu sayede öğrencimizi okuldan kimin, hangi saatte aldığı bilgisi sistem arşivinde en az 3 yıl boyunca saklanır. Anaokullarında giriş ve çıkış kontrollerini sağlayan Hibrit cihazlarımızdan yapılan bu okutmalar baz alınarak gelen öğrencileri ve gelmeyen öğrencileri yazılımımız "otomatik yoklama"  yaparak raporlar ve öğrenci davamsızlık takibi yapar. Devamsızlık takibi önemli bir günlük okul etkinliğidir. Yıllar önce, okullarda herkesin adı seslenilerek yoklama yapılıyordu. Artık yeni nesil teknolojimiz süreci daha kolay ve daha hızlı hale getirdi. Sistem öğrencilerin adresleri, doğum tarihleri, sınıfları vb. gibi ayrıntılarla öğrenciler için benzersiz profiller yaratacaktır.

İstenirse opsiyonel özellik olarak bu durum "Anaokulu Güvenli Giriş-Çıkış Sistemi" sayesinde veliye sms olarak bildirilir.Yine ek modül olarak yazılımımızın içerisinde okul yönetimi açısından işleri kolaylaştıran bir çok özellik eklenebilmektedir. Öğretmen takibi(izin,devamsızlık vb.), okul aidat takibi, "öğrenci teslim kartı" okutuldugu anda giriş kapısı otomatik olarak açılsın gibi ek modüller sisteme eklenebilmektedir.

Velilere aylık olarak çocuklarımızın hangi gün hangi saatlerde anaokuluna giriş - çıkış yaptığına, okuldan kim tarafından alındığının bilgisine detayları ile birlikte aylık rapor şeklinde "Anaokulu Güvenli Giriş-Çıkış Sistemi" tarafından e-mail olarak raporlanır. Sisteme dair tüm raporlar  yeni nesil bir teknoloji ürünümüz sayesinde ekranlardan anlık olarak takip edilebilir.

Veli kartını sisteme okuttuğunda  öğretmenimiz veya yardımcı personel bilgi ekranından öğrencinin velisinin geldiğini öğrenir ve öğrencimizi sınıftan gönderilmesini sağlayarak öğrencimizi teslim eder.

"Anaokulu Güvenli Giriş-Çıkış Sistemi" nin amacı diğer adıyla Anaokulu güvenlik sisteminin amacı:

  Yazılım ve cihazlar ile giriş çıkışlar güvenli ve otomatik olarak gerçekleştiği için okul kapısındaki yoğunluk hafifler. Veliler çocuklarının okula giriş ve çıkışlarında güvende olmasını hissetmekten mutluluk duyacak ve "Anaokulu Güvenli Giriş-Çıkış Sistemi" nin kurulu olduğu anaokullarının veliler karşısındaki güvenilirliği artacak ve anaokulu seçim sürecindeki kararları olumlu etkilenecektir.


Okulda Devamsızlığa Turnikeli Önlem

Yukarıda bahsedilen sistemi turnikeli geçiş sistemi ile sağlayabilir ve girişleri -çıkışları daha güvenli hale getirebiliriz. Bu sayede Sadece Anaokulları değil tüm Okullarda kullanım sağlanabilmektedir.


Yüz tanıma sistemleri

Yüz tanıma sistemleri

Yüz Tanıma SistemleriYüz tanıma sistemleri, bir kişinin yüzüyle ilgili belirli, ayırt edici ayrıntıları seçmek için bilgisayar algoritmalarını kullanır. Gözler arasındaki mesafe veya çenenin..

Anaokulu Güvenli Giriş-Çıkış Sistemi

Anaokulu Güvenli Giriş-Çıkış Sistemi

Anaokulu Güvenli Giriş-Çıkış SistemiAnaokulu Güvenli Giriş-Çıkış Sistemi ile çocuklarımızın okuldaki güvenliğini sağlamak üzere hibrit cihazlarımız yardımı ile  “Öğrenci Teslim Kartı”&n..

Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)