Kartlı Geçiş Kontrol Sistemleri

Kartlı Geçiş Sistemleri, çalışanlarınızın,müşterilerinizin veya ziyaretçilerinizin ofislerine kolay ve güvenli bir şekilde girip çıkmalarını sağlamanın uygun bir yoludur.


Kartlı Geçiş Sistemi Nedir?

Bir kapının kilidini açmak,turnikeden geçmek,personel takip etmek veya bir binaya erişmek için okuyucudan okutulan plastik bir kart, kimlik kartı veya başka bir elektronik anahtar kart yardımı ile geçiş yapılır. Kartlı geçiş sistemleri, otoparklara, çok kiracılı ofis binalarına,fabrikalarda,ofislerde,apartmanlarda,kamu veya  özel kurum ve kuruluşlarda ortak kullanım alanlarına sahip tüm alanlara kısıtlı erişim için yaygın olarak kullanılır.


Kartlı Geçiş Kontrol Sistemleri Nasıl Çalışır?

Kartlı geçiş sistemleri, binaya,fabrikaya veya kuruma kimin ne zaman girebileceğini kontrol ederek gönül rahatlığı sağlar. Kart okuyuculu geçiş kontrol sistemlerinin çalışması için üç ana bileşene ihtiyaç vardır: kapılar için güvenlik kartı, kapılar için kart okuyucu ve elektronik kapı kilidi. Elektrikli ve manyetik kapı kilit sistemlerinde,  kart okuyucudan okutulan kart ile kapının kilidinin açılması sağlanır. Kartlı geçiş sistemi, kart okuyucu üzerinden geçiş için  karta  kimlik bilgisini tanımlayıp yetkilendirdikten sonra, kilidin açılması için manyetik kapı kilidine bir sinyal gönderir. Manyetik kilit sistemi daha sonra turnike veya kapı yı açmasına izin verir.Bu kategoride ürün bulunamadı.