Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri

Geçiş Kontrol Sistemleri  ihtiyaç duyulan tüm alanlara kamu ve özel şirketlerde ,kampüslerde, binalarda ve bu binalara bağlı bir veya birden fazla bölge ve yerleşkelerde kullanım alanı ihtiyaçlarına yönelik yerli teknolojilerimizle daha akıllı ve daha güvenli hizmet sunulabilmesi için gereken tüm ihtiyaçlara yönelik çözümler sunmaktayız.

Geçiş kontrol sistemleri, kuruma dışarıdan gelen kişilerin,ziyaretçilerin veya çalışan personellerin belirli alanlara giriş ve çıkışlarını kontrol etmek ve içeride ve dışarıda geçirdikleri süreyi takip etmeye yarayan donanımsal ve yazılımsal sistemlerin bütünüdür. Fiziksel güvenliğin artmasının yanısıra bilgi güvenliği alanlarında geçiş kontrolünün büyük bir önemi vardır.

Geçiş kontrol sistemleri, bir ağ üzerinden kontrol etmek için tasarlanmış elektronik sistem ile bunu yöneten yazılımla bir bütündür. Erişim Kontrol Sistemi, bir kişinin binaya,alana,odaya,şirkete vb. girmesi için kimlik/kişi doğrulaması yapar ve kayıt altına alınan bilgiler ile geçişe izin verir, böylece sistem tam koruma sağlar.

* Fabrikalarda, üniversitelerde, kalabalık personele sahip işletme ve kampüslerde “Geçiş Kontrol Sistemleri“ artık kaçınılmaz bir gereksinimdir.
* Bu sistemle giriş-çıkış yapan kişilerin takibi ve denetimi yapılabildiği gibi işletme güvenliği de denetim altına alınmaktadır.
* Sistemin kurulu olduğu alanda sadece yetkilendirilmiş kişiler giriş çıkış yapabilmektedir.
* Sistemde kartlı veya biyometrik cihaz kullanılabilir. Cihazların fiziksel bir engel ile (turnike, bariyer, asansör, kayar kapı, manyetik kilit v.b.) entegrasyonu mümkündür.

Özellikle Savunma Sanayi Sektöründe çalışan firmalar için;

Tesis içerisinde, gizlilik dereceli bilgi, belge ve malzemenin muhafaza edildiği veya gizlilik dereceli proje çalışmalarının yürütüldüğü ve yetkisiz kişilerin nüfuz etmesini engelleyecek şekilde fiziki önlemlerle giriş-çıkışı kontrol altına alınması zorunluluğu vardır.

Tesiste, gizlilik dereceli bilgi, belge ve malzemenin konulduğu dolap, dosya, kaset, teyp, disket, CD ve benzerlerinin korunması için; tavan, taban, kapı ve duvarları takviye edilmiş, giriş-çıkışı kontrol altına alınmış, içerideki bilgi, belge ve malzemeye dışarıdan nüfuz edilmesini engelleyecek şekilde önlem alınmış, bilmesi gereken kişilerden başkasının girişine izin verilmeyen, biri şifreli olmak üzere en az iki kilitli kapısı olan ve uygun alarm/ikaz sistemleri ile donatılmış oda olması zorunluluğu vardır.Geçiş Kontrol Sistemi - Geçiş Kontrol Programı

Geçiş Kontrol Sistemi - Geçiş Kontrol Programı

Geçiş Kontrol Sistemi - Geçiş Kontrol ProgramıGeçiş kontrol sistemleri, kuruma dışardan gelen kişi..

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)