G-54ELCJ3K95

Turnike geçiş kontrol sistemleri güvenliği yükseltmenin harika bir yoludur.

"Turnike Geçiş Sistemi" nde erişim, tek yönlü erişime veya çift yönlü erişime izin verecek şekilde kontrol edilebilir . Tam boy veya bel yüksekliğindeki tripod turnike gibi bir güvenlik turnike kapısı, aynı anda yalnızca bir kişinin bariyerlerinden geçmesine izin vererek erişimi kontrol eder. Ek olarak, turnike geçiş kontrol sistemleri, bir alana kimin ve ne zaman erişiminin olduğunu belirlemek için farklı parametreler ayarlanabilecek şekilde programlanabilir.

Turnikeli geçiş kontrol sistemleri, tamamen otonom bir şekilde yetkisiz girişi önledikleri için mevcut en güvenli ve verimli giriş güvenlik çözümlerinden birini sunar.

Güvenli turnike geçiş sistemi, bir binaya giriş ve çıkışları kontrol etmek, sınırlamak ve izlemek için kullanılan bir sistemdir. Bu sistemler genellikle şu özelliklere sahiptir:

  Kimlik Doğrulama Yapın

  Çalışanların veya ziyaretçilerin kimliklerini doğrulamak için kart okuyucular veya biyometrik okuyucular gibi özellikler içerir.

  Erişim Kontrolünü Sağlayın

  Belirli bölgelere sınırlı erişim sağlamak için belirli kartlar veya kimlik doğrulama yöntemlerini kullanır.

  Zaman Takibi Yapın ve Yönetin

  Çalışanların giriş ve çıkış saatlerini kaydederek zaman takibi ve devamsızlık yönetimi için veri toplar. Ayrıca;

  1. Güvenlik Alarmı: Yetkisiz giriş denemeleri veya acil durumlarda güvenlik alarmı tetikleme özelliği bulunur.

  2. Entegrasyon: Personel yönetimi yazılımları, güvenlik kameraları veya diğer izleme sistemleri gibi diğer sistemlerle entegre çalışabilir.

  3. Veri Toplama ve Raporlama: Giriş-çıkış verilerini toplar, saklar ve raporlar oluşturarak güvenlik ve devamsızlık izleme süreçlerine katkıda bulunur.


  Bu sistemler, işletmelerin güvenliği artırmak, erişim kontrolünü sağlamak, zaman takibini yapmak ve izleme süreçlerini otomatikleştirmek için kullanılır. Ayrıca, acil durumlarda güvenlik prosedürlerini uygulamak ve belirli alanlara sınırlı erişim sağlamak gibi çeşitli güvenlik avantajları sunar.

  Turnike Geçiş Sistemi Erişim Kontrolü Varyasyonları

  Turnike Geçiş Kontrol Sistemi için kullanılan çeşitli güvenlik turnikeleri vardır. Tam boy , tripod ve optik turnikeler erişimi kontrol etmek için kullanılır. En düşük güvenlik seviyesine sahip optik turnikeler ve en yüksek güvenlik seviyesine sahip tam boy turnikeler ile güvenlik seviyeleri de farklılık göstermektedir. Geçiş kontrol turnikeleri ve kapıları, görünüşe göre daha da değişebilir. Optik turnikeler paslanmaz çelik konstrüksiyonu ve cam panelleri ile kaliteli bir görünüme sahiptir. Öte yandan, tam boy turnikeler, güvenliği ve geçilmezliği en iyi şekilde göstermek için kullanılan sağlam bir görünüme sahiptir.

  Geçiş Sistemi Uygulamaları ve Kullanım Alanları

  Turnike geçiş kontrol sistemleri, erişimi kısıtlamak, güvenliği sağlamak ve insan trafiğini kontrol etmek için kullanılır . Stadyumlardan , eğlence parklarından ve spor etkinliklerinden çıkan kalabalıklara düzen getirirler ve kurumsal lobiler , veri merkezleri ve şantiyeler gibi yüksek riskli alanlara güvenlik sağlarlar . Son olarak, biletler ve yetki kartları gibi kimlik bilgilerini kontrol etmek için kullanılırlar . Turnike geçiş kontrol sistemleri, gerçekten de bütün tesislere giriş ve çıkışları kontrol etmenin en verimli ve etkili yollarından biridir

  Turnikeli Geçiş Kontrol Sistemi Modelleri ve Avantajlı Fiyatlar

  Turnikelerimiz iç ve dış mekanlarda kullanılacak Tripod , Hızlı Geçiş ,Boy , Engelli vb. modelleri  ile yeni nesil teknolojiler kullanılarak dizayn edilmiştir. Turnikeler tek veya çift yönlü yani hem giriş hem de çıkış koridoru olarak  geçiş yapabilir. Bu geçişler kart,parmak,yüz veya Qrkod  ile kontrol edilebilir veya serbest olabilir. Her iki geçişi de kart okuyucu kontrollü olsa bile belli zamanlarda giriş veya çıkış yaptırılabilir.

  Muhtemel elektrik kesintilerinde,yangın ve deprem olması gibi durumlarda  geçişlerde sıkıntı yaşanmaması için  turnikeler serbest geçişe izin verir. Bu durum yasal bir mecburiyettir ve sistem ona göre tasarlanmıştır. Turnikenin dönüş yönü (giriş ve çıkış için) dahili algılayıcılar tarafından belirlenir. Turnikeler geçişlerde kendi aralarında haberleşerek entegre çalışabilmektedir.

  Protokol geçişlerde,engelli geçişlerinde bir kumanda yardımıyla özel ziyaretçilerin serbest veya hızlı geçişi sağlanabilir.

  Turnikeli Geçiş Kontrol Sistemi Doğrulama Çeşitleri

  Kartlı geçiş turnikeleri : Proximity HID, Mifare, Uhf ve Smart kart gibi Personel Kart çeşitlerinin kullanılabildiği kart okuyucuların turnike üzerine entegre edildiği ve sadece kart okuma durumunda turnikenin geçişine izin verdiği sistemdir. Özellikle kuruma gelen ziyaretçi kayıt ve geçiş kontrolü için uygundur.


  Parmak İzli Turnikeler : Turnike üzerinde Parmak izi okuma cihazları entegre olarak teslim edilmektedir. Personel Devam Kontrol Sistemi, Geçiş Kontrol ya da Ziyaretçi Programı üzerinden önceden tanımlanmasıyla parmak izinin okutulması sonucu turnike geçişi sağlanır.


  Yüz Tanımalı Turnikeler : Yüz tanıma cihazı entegreli turnikeler, yüzü programa tanıtılmış ve geçiş izni bulunan kullanıcıların yüzlerini uygun mesafeden okutması suretiyle turnikeden geçiş sağlanır.


  Turnike Sistemi Bakım ve Kullanım Talimatı

  1- Turnikelerin bir çoğu her geçiş anında bir kişini geçişine izin verecek şekilde tasarlanmış olup birden fazla kişinin aynı anda geçmeye çalışmamalıdır.
  2- Turnike geçişlerinde her hangi bir aksaklık durumunda turnikelere zarar verecek hareketlerden kaçınılmalıdır.
  3- Herhangi bir arıza durumunda turnikelerin görmemesi için turnike kolları veya kanatları  boşa alınmalıdır veya kullanılmamalıdır.
  4- Turnikeleri temizlemek maksatlı turnikelere zarar verici maddeler kullanılmamalıdır.
  5- Kurumun belirlediği Güvenlik ve Kullanma Talimatlarına uyulmaması sonucu doğacak yaralanma ve hasarlar meydana gelebilir.


  Turnikeli geçiş kontrol sisteminden dakikada kaç kişi geçebilir ?

  Belirlenen yerlerde giriş kontrolünü sağlamak için kartlı,parmak izli veya yüz okumalı  geçiş sistemine bağlı turnikeler kullanılır. Turnikelerimiz hızlı ve yoğun ziyaretçi-personel-müşteri girişlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Turnikelerden dakikada 30 kişi ile 50 kişi arasında turnike modellerine göre geçiş sağlanabilmektedir. 


  Turnikeler kaç volt ile çalışır ? Turnike enerji kablosunun özellikleri nasıl olmalıdır ?

  Turnikeler 220 VAC şebeke voltajı ile çalışmaktadır. Turnikede kullanılacak olan enerjikablosu Min. 3 x 1.5 TTR kablo olmalıdır. Enerji kablosu ve toprak bağlantıları noktalarını sıkıca vidalamanız gerekmektedir.


  Turnikede standart özellikler ve opsiyonel eklenebilecek özellikler nelerdir?

  Turnike kullanıma göre müşterilerimizin isteği doğrultusunda eklenebilecek opsiyonel donanım ve aksesuarlarla kolayca uyum sağlayarak kullanıcılara güvenli bir geçiş kontrol sistemi sağlar.

  Opsiyonel olarak geçiş göstergeleri kart,parmak yüz okuma cihazları ve okuyucuları,fotesel,sayaç,ısıtıcı,jeton kasası eklenebilmektedir.  Hızlı Geçiş Turnikesi

  Hızlı Geçiş Turnikesi

  Turnikeler ile Mutlu ve Güvenli Geçiş Sağlayın!HIZLI GEÇİŞ TURNİKELERİ NASIL ÇALIŞIR ?Hızlı Geçiş Turnikeleri bankalar ve holdingler gibi lükslük ve prestijin ön plana çıktığı yerlerde, hızl..

  KLT-313 Tripod Turnike

  KLT-313 Tripod Turnike

  Tripod TurnikeÇalışmaHer iki yönde ayarlanabilir manuel geçiş.KasaTek ayaklı, AISI 304 kalite paslanmaz çelik.Opsiyonel: AISI 316 kalite.Göbek ve KollarCNC ile işlenmiş alüminyum döküm göbek..

  KLTF104 Boy Turnike

  KLTF104 Boy Turnike

  BOY TURNİKELERİBoy tunikeleri başta stadyumlarda kullanılmak üzere üretim alanları,cezaevleri ve  girilmesi  yüksek güvenlik gerektiren yerler olmak üzere boy turnike sistemleri ..

  KSG-212 Çift Yönlü Motorlu Swinggate Engelli Vip Turnike

  KSG-212 Çift Yönlü Motorlu Swinggate Engelli Vip Turnike

  Çift Yönlü Motorlu Swinggate Engelli Vip TurnikeSG 112 turnikelerde gövde de AISI 304 kalite paslanmaz çelik kullanılmıştır. Dahili ve harici mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Personel, ..

  Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)