G-54ELCJ3K95

Kapı Yetkilendirme-Otel Kilit Sistemleri


Kapı yetkilendirme geçiş kontrol sistemleri belirlediğiniz alanlara giriş yetkisi olan kişilerin girişlerine yetkisi olamayanların ise girişlerinin engellenmesi amacı ile kullanılan sistemlerdir. Bu otomasyon ile giriş izni olan kişilerin önceden belirlenerek geçiş yapabilmelerini sağlar. Yaygın olarak kullanılan bu sistemin kullanımı oldukça basittir.

Kapı yetkilendirme sistemlerinde kullanılan ürünler iç ve dış ortamlarda kullanıma uyumlu olması ile birlikte güvenlik ve teknolojinin üst seviyelerde tutulduğu ürünlerdir. Şifreli kapı kilidi cihazlarının birincil amacı yabancı kişilerin giriş çıkışlarını kontrol altına alarak bulunduğu yeri güvenli hale getirmektir.

Kullanılacak alana göre farklı türde kartlı kilitler vardır. Ahşap kapılar için, cam kapılar için, dolaplar ve çekmeceler için, kasalar için fonksiyonel kartlı kilitler ile ihtiyacınız olan en pratik çözüme ulaşabilirsiniz

Kapı yetkilendirme geçiş sisteminin özellikleri nelerdir?

Kapı yetkilendirme geçiş sistemlerinin en belirgin özelliği bulunduğu yerdeki ortama şık tasarımı ile giriş çıkışlarda güvenli bir geçiş oluşturmaktır. İşyerlerin de fabrikalar da plazalar da ecza depoların da bankalar da devlet kamu kurum ve kuruluşların da ve buna benzer yetkilendirme yapılabilecek tüm bölgelerde kullanılabilir. Yüz tanıma, parmak izi kart ve şifreli ürünler ile beraber kullanılarak kapı yetkilendirilmesi yapılır.

Kartlı kilitlerde kullanılan kart tipleri hangileridir?

Kartlı kilitler manyetik bantlı kart, delikli kart, temic kart (EM), Proximity kart (125 Khz), mifare kart(13,56 Mhz) gibi kart tipleri ile çalışırlar. Tüm kart tiplerinde kartın kendine has bir kimliği vardır, kartlı kilit bu kimliği daha önceden tanıtılmak suretiyle tanır, veya kartın içeriğindeki bilgiyi okuyarak gerekli işlemi yapar.

İçeriğindeki bilgi kapasitesi ve bilgi odacıkları avantajıyla son teknoloji kart türü Mifare karttır. Mifare kartı bölümlenmiş odacıkları sayesinde birden fazla uygulamada kullanmak mümkündür.Bu kategoride ürün bulunamadı.