G-54ELCJ3K95

Parmak izi personel takip sistemi

Parmak izi personel takip sistemi içerisinde yer alan parmak okuma cihazları parmak izi teknolojisi ile beraber ileri teknoloji kullanarak çalışmaktadır.  Parmak izi teknolojisi  her kişinin farklı bir algoritması olduğu için güvenli şekilde doğrulama yapar.  Yani hiçbir parmak izinin  diğer parmak izleriyle aynı olması mümkün değildir. Bu durum personel takip sistemlerini kullanırken doğrulama cihazı tercihinde parmak izi cihazlarının çok sık kullanılmasına olanak verir. Parmak okuma cihazlarının entegre olarak çalıştığı  Parmak İzi personel takip sisteminde kullanılan parmak izi cihazları cihaz konfigrasyonlarına göre 1.000-100.000  arasında depolama kapasiteleri mevcuttur. Parmak izi personel takip sistemlerinde bazı cihazların ayrıca mifare veya proximity kart ve şifre seçeneği de bulunuyor.

Parmağın benzersiz özelliklerini kullanarak parmak izi cihazı tarafından yapılan kimlik doğrulama işlemleri sayesinde, önceki yöntemlere göre daha güvenli bir iş ortamı sağlanmıştır. Ayrıca, parmak izi sistemi kullanıcılar tarafından kolaylıkla benimsenirken personel takibi ve zaman yönetimi de daha etkin hale gelmiştir.

Parmak okuma sistemi ve Parmak izi tanıma sistemi nasıl çalışır ?

Klasik Çözümler: Sahip olunan Anahtar, Kart, Parola, PIN unutulabilir, başkası öğrenebilir, tahmin edilebilir.Kaybolabilir, çalınabilir, kopyalanabilir, başkasına verilebilir.. Popüler iyi Çözümler: Parmak iziyle bireyin kendisi en iyi çözümdür. Kaybolamaz, çalınamaz, unutulamaz, başkasına verilemez, kopyalanamaz.. Parmak izi okuma cihazları minutia noktalarının yerleri ve yönleri karşılaştırarak doğrulama yapar. Parmak izi sistemleri ile yaptığımız Personel Devam Kontrol Sistemleri - Personel takip programı veya Geçiş Kontrol Sistemleri yazılımında, personel veya çalışanların parmak izi kayıtlarını uzaktan Personel Devam Kontrol Sistemleri yazılımımızdan anlık olarak sisteme alınıp farklı lokasyonlara gönderimini sağlar. Böylece istediğiniz personel veya çalışanların parmak izi kayıtlarını silebilir veya parmak izi kayıtlarını gönderebilirsiniz.

Parmak İzi Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Parmakların uç bölgesi insan biometrisine uygun olarak benzersiz olarak yaratılmıştır. Bu yapının aynısını yada bir benzerini hiçbir insanda bulunamayacağı için en güvenilir şifreleme yöntemi olarak kullanılır. Parmak ucunda yer alan girinti ve çıkıntılar bir nevi biometrik haritaya benzer. Parmak izi okuma cihazları bu girinti ve çıkıntıların birbirine mesafesini, kıvrımların açılarını ve belli noktaların birbirlerine uzaklığını algılayarak şifreleme algoritması oluşturur. Parmak okuma cihazına parmak izi tekrar okutulduğunda cihaz içirisinde algotirmaya alınmış kayıtlar arasında eşleştirme gerçekleştirilir ve parmak izi tanıma süreci tamamlanmış olur.

İç Ortam ve Dış Ortam Parmak izi okuma cihazları

Tüm parmak izi okuma cihazları modellerine göre iç veya dış  ortamlarda çalışır ancak dış ortam standartları olması gerekmektedir. Genel olarak Parmak izi okuma cihazları kullanım alanlarına model değişikliği gösterebilir. Dış ortamlarda yağışlı havalarda veya çok güneşe maruz kalan  parmak izi okuyucu cihazları IP 65, IP 66, IP 67 özelliğine sahip  olmalıdır.D25 PARMAKİZİ TERMİNALİ PROXİMİTY

D25 PARMAKİZİ TERMİNALİ PROXİMİTY

2000 kullanıcı kapasiteli D 25 Parmak İzi Okuyucu, geçiş kontrol için dizayn edilen şık tasarımlı bir üründür. Parmak İzi + kart + şifre geçiş opsiyonları ile turnike kapı açma özelliğin..

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)