G-54ELCJ3K95

Puantajın Gücüyle Performansı ve Başarıyı Artırın..

Personel Takip Sisteminde Puantajın Önemi Personel Puantaj Cetveli Nedir ? Personel takip programında puantaj personellerin saat, gün, haftalık ve aylık bazında çalışma sürelerinin kaydının tutulmasıdır. Personellerin hak edişlerini en doğru şekilde hesaplayabilmek için kurumlar tarafından tutulan kayıtlara puantaj denir.
Personellerin işe gelip gelmediği günlerin, mesailerinin,izinlerinin,resmi tatil çalışmalarının,mesai dışı hareketlerinin veya mesai içi hareketlerinin kaydının tutulduğu bilgilerdir.
Bu bilgileri tutması için görevlendirilmiş kişilere puantör adı verilir.

İşletmelerde personeller belirtilen saat diliminde işe gelir, personel takip programı kurumda varsa, personeller çeşitli biyometrik kimlik doğrulama yöntemleriyle (kart okuma,yüz okuma,parmak okuma vb.) kartını okutur, o gün iş yerine giriş yaptığı bilgisi elektronik ortama kaydedilir. İş çıkışında ise tekrar kartı okutur ve çıkış saati de işlenmiş olur. Böylece o personelin o gün ne kadar süre ile iş yerinde olduğu belirlenir. Eğer personel takip programı yoksa, puantaj defteri adı verilen bir defterde kayıtlar tutulur.

Her personelin adı yazılı olan bu defteri alan puantör dediğimiz kişi, iş başlama saatinde tüm işçileri kontrol eder ve işte olup olmadıklarının kaydını tutar. İş çıkışında ise, eğer mesai kalan işçiler olacaksa, puantör bunların da kaydını tutar. Şirketin ödeme şekline göre günlük, haftalık veya aylık olarak bu puantaj defterinden alınan verilere göre işçinin hakedişi hesaplanır.  "Personel takip programı"nın sağladığı avantaj ve hızlı çözümler ile hesaplamalarda herhangi bir sıkıntı yaşanması muhtemel değildir. Ancak puantaj defterine veya bodro hesaplama larına baktığımızda pek de sağlıklı ve doğru olmadığını görebilmek çok zor değil. Eksik yazılan mesailer, fazladan yazılan mesailer, o gün gelmeyen ancak ücret ödenen personeller gibi birçok sıkıntıyı da beraberinde getirebiliyor.

Vardiyalı sistemlerde puantajın doğru hesaplanması daha zordur. Personel Takip Programında her personele ayrı ayrı istenildiği kadar vardiya,çoklu vardiya veya gruplara vardiya ataması yapılabilir. Personel Takip Programı mız efektif vardiya sistemi ile kurumların iş yükünü ortadan kaldırır.  Pdks sisteminde Haftalık,Aylık-12 Aylık(yıllık)-Toplu Puantaj olarak istatistiklerinizi alabilir,puantaj cetveli ni  excel veya pdf olarak raporlayabilir ve otomatik e-mail ve sms gönderebilirsiniz. Personel Takip Programı devamsızlık,kısmiler için saat veya iş günleri,disiplin,ücret kesintisi,hastalık izinleri ve diğer izinleri sizler için otomatik belirler.

Web tabanlı Personel Takip Sistemi Programıyla e-puantaj hesaplaması yaparak personel ve kurum arasında olası çıkabilecek her türlü hata ve anlaşmazlığın önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca bu puantaj bilgileri paylaşıma açıldığı sürece hem personel hemde kurum mekana bağlı kalmaksızın erişim sağlayabilir. İşletmenizin zorla kazandığı paraların kaderini ücretsiz personel bordro programı veya personel puantaj programı na bırakmayın. Ücretsiz 14 gün Personel Takip Sistemimizi deneyebilirsiniz.

Personel Takip Sisteminde Puantajın Önemi

Personel Takip Sitemi,Personel takip Programı diğer adıyla pdks kullanmayan elektronik ortamda kayıt tutulmayan işletmelerde bu iş biraz daha zordur. Elektronik bir sistem varsa kartını,parmağını veya yüzünü okutur, o gün iş yerine giriş yaptığı bilgisi elektronik ortama kaydedilir. İş çıkışında,izin aldığında ise tekrar kartı okutur ve çıkış saati de işlenmiş olur. Bu şekilde personelin o gün ne kadar süre ile iş yerinde olduğu belirlenir.
Eğer "personel takip programı" yoksa, puantaj defteri adı verilen bir defter tutulur. Kurumun ödeme şekline göre günlük, haftalık veya aylık olarak bu puantaj defterinden alınan verilere göre personelin hak edişi hesaplanır.

Elektronik ortamda pdks kullanmanın avantajı ve kolaylıkları vardır. Hesaplamada herhangi bir sıkıntı yaşanması muhtemel değildir ancak puantaj defterine baktığımızda pek de sağlıklı olmadığını görebilmek çok zor değil. Eksik yazılan mesailer, fazladan yazılan mesailer, o gün gelmeyen ancak ücret ödenen personeller gibi birçok sıkıntıyı da beraberinde getirebiliyor.Puantajı kullanmak için vardiya çok önemlidir. Pdks de vardiyaları anında tanımlayabilir geçmişe veya ileriye yönelik bu vardiyaları manuel veya otomatik işletebilir ve puantaj raporunu anında alabilirsiniz.Çalışanların vardiyalarını yönetmek ve elektronik puantaj almak artık çok kolay.

Personel Takip Sisteminde "Puantaj"ın Önemi ve Puantaj Cetveli Nasıl Tutulur ?

Puantajın tek mantığı aylık periyotta işe gelen – gelmeyen işçileri takip edip hak edişlerine göre maaşlarını vermektir. puantajı bu mantığı oturttuğumuzda nasıl tutulacağı biraz teferruat olmaktadır.
Kurumlarda personel sayısı 500 – 800 ya da 1500 kişilik büyük işletme, fabrika, çağrı merkezi gibi yerlerde de kart okutma sistemi, parmak izi sistemi gibi pdks yöntemleriyle tutulur. Bu tamamen işletmedeki çalışan sayısına bağlı değişkenlik gösterir.


Web Pdks Yazılımı v.2.2.6

Web Pdks Yazılımı v.2.2.6

Web PDKS  Kullanımı ve Avantajları Web pdks  bilgisayarınıza herhangi bir yazılım kurmanıza gerek kalmadan; İnternet explorer, google chrome, firefox gibi internet tarayıcılar..

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)