Geçiş Kontrol Sistemi Savunma Sanayii Güvenliği Yönetmeliği

4 Haziran 2010 tarihli 27601 sayılı resmi gazatede savunma sanayi güvenliği yönetmeliğinin 4 maddenin o,ö maddesinde tanımı yapılmış ve dördüncü bölüm 10 ve 12nci maddede alınması gereken önlemlerden bahsedilmiştir.


Tesis içerisinde, gizlilik dereceli bilgi, belge ve malzemenin muhafaza edildiği veya gizlilik dereceli proje çalışmalarının yürütüldüğü ve yetkisiz kişilerin nüfuz etmesini engelleyecek şekilde fiziki önlemlerle giriş-çıkışı kontrol altına alınması zorunluluğu vardır.

Tesiste, gizlilik dereceli bilgi, belge ve malzemenin konulduğu dolap, dosya, kaset, teyp, disket, CD ve benzerlerinin korunması için; tavan, taban, kapı ve duvarları takviye edilmiş, giriş-çıkışı kontrol altına alınmış, içerideki bilgi, belge ve malzemeye dışarıdan nüfuz edilmesini engelleyecek şekilde önlem alınmış, bilmesi gereken kişilerden başkasının girişine izin verilmeyen, biri şifreli olmak üzere en az iki kilitli kapısı olan ve uygun alarm/ikaz sistemleri ile donatılmış oda olması zorunluluğu vardır.

Savunma Sanayi sektöründe turnikeli geçiş kontrol sistemi veya turnikesiz geçiş kontrol sistemi çok büyük önem taşımaktadır.

Resmi gazete linki : http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2010/06/20100604-2.htm
Bu kategoride ürün bulunamadı.