G-54ELCJ3K95

Belediyelerde Güvenlik Sistemlerinin Önemi

Günümüzde akıllı belediye kavramının kullanımı oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır. Yerel hizmetlerin sunumunda teknolojiyi en iyi şekilde kullanan belediyeler akıllı belediye olarak nitelendirilmektedir. Belediyenin akıllı olması, yapılan hizmetlere yapay zekanın etkisinin artması anlamına gelmektedir.

Burda biz de Kuzey donanım olarak devreye girmekte ve ‘’ Akıllı Belediyecilik’’  anlayışını benimseyen belediyelere destek olmaktayız. Turnikeli Personel Takip, Giriş Çıkış sistemi,ziyaretçi sistemi,yemekhane sistemi, parmak kart yüz okuma cihazları gibi bir çok teknoloji ile bu durumlar kontrol altına alınabilmektedir.

İnsan sayısının artmasıyla araç sayısı, araç sayısının artmasıyla da park problemleri ortaya çıkmaktadır. Park yapılması istenmeyen yerlere, kollu bariyer,plaka tanıma sistemi,mantar bariyerler konularak araçların buralara park etmesi veya duraklaması engellenebilir.

Mantar bariyerler hem dayanıklılığı, hem de istenildiği zaman devre dışı bırakılabilmesi açısından park sorununa etkili bir çözüm olabilir. Bu otoparklarda kullanılacak kollu bariyerler ve araba altı arama cihazları ile de geçişler kolayca kontrol altına alınabilir.

Yine yüksek nüfus yoğunluğundan yola çıkarsak, insanların sayıca fazla olduğu yerlerde hırsızlık, kavga, darp gibi olayların olma ihtimali de oldukça yüksektir. Bu nedenle sokakların da güvenliğinin kontrol altında olması için devriye tur kontrol sistemlerinin kullanımının arttırılması gerekmektedir. Devriye tur kontrol sistemleri bilindiği üzere, bekçi kalemi ile kontrol edilmesi istenen noktaların kontrol edilip edilmediğini denetleyen bir sistemdir. Yine aynı şekilde belediyenin gerçekleştirdiği çöplerin toplanması, yolların temizlenmesi gibi devriye şeklinde yapılan tüm işlerde bu sistem rahatlıkla kullanılabilir.

Bu kategoride ürün bulunamadı.